Svećenici

 

Svećenici kroz povijest u Markovcu Našičkom

 

- fra Edmund (1930.)

- fra Jukundo Jug (gvardijan i župnik, 1947. - 1955.)fra Ivan Sršan

- fra Leto Lukša (1947. - 1955.)

- fra Polikarp Pehnec (1955.)

- fra Ivan Holetić (1960.)

- fra Fakundo Fridrih (1960. - 1962.)

- fra Miroslav Hlevnjak (1962. - 1964.)

- fra Leonardo Kamarlato (1964.)

- fra Vjekoslav Kocijan (1975.)

- fra Benko Horvat (1976. - 1978.)

- fra Ivan Mikić (1978. - 1984.)

- fra Ivica Bogdanović (1985.)

- fra Vjekoslav Kocijan (1986. - 1992.)

- fra Milivoj Marušić (1993. - 1995.)

- fra Ivan Sršan (1995. - 2004.)

 

 


 

 

Svećenici u Župi sv. Marka Evanđelista

 

 

župnik Branko Šipura

 

VLČ. BRANKO ŠIPURA

Prvi župnik

 

Župom upravlja 11 godina - od 22. kolovoza 2004. do

23. kolovoza 2015.

 

 

ČLANAK: Župniku Branku hvala za svih 11 godina zajedništva u Kristu

 

 

vlč. Mario Sanić

 

VLČ. MARIO SANIĆ

Prvi pastoralni suradnik

 

Njegova služba traje 2 godine - od 2004. do 2006.

 

 

 

 

 

 

 

vlč. Pejo Oršolić

 

VLČ. PEJO ORŠOLIĆ

Drugi pastoralni suradnik

 

Njegova služba traje 3 godine - od 2006. do 2009.

 

 

 

 

 

 

 

vlč. Pavle Filipović

 

VLČ. PAVLE FILIPOVIĆ

Treći pastoralni suradnik

 

Njegova služba traje 2 godine - od 2009. do 2011.

 

 

 

 

 

 

 

vlč. Žarko Turuk

 

VLČ. ŽARKO TURUK

Četvrti pastoralni suradnik i prvi župni vikar

 

Službu pastoralnog suradnika obnaša 2 godine - od 2011. do 2013. Početkom kolovoza 2013. imenovan je prvim župnim vikarom i boravi u župnoj kući kroz godinu dana - do kolovoza 2014. Sveukupno u župi djeluje 3 godine.

 

ČLANAK: Vlč. Žarku hvala za sve

 

 

vlč. Anto Ivić

 

VLČ. ANTO IVIĆ

Peti pastoralni suradnik

 

Njegova služba traje godinu dana - od 31. kolovoza 2014. do 23. kolovoza 2015.

 

 

ČLANAK: Zahvala vlč. Anti Iviću

 

 

 

župnik Nedjeljko Androš

 

VLČ. NEDJELJKO ANDROŠ

Drugi župnik

 

Župom upravlja 2 godine - od 23. kolovoza 2015. do

20. kolovoza 2017.

 

 

ČLANAK: Uvođenje u službu novog župnika i župnog vikara

 

 

 

vlč. Mario Mazanik

 

VLČ. MARIO MAZANIK

Drugi župni vikar

 

Zajedno sa župnikom Nedjeljkom Androšom u župi boravi 2 godine - od 23. kolovoza 2015. do 20. kolovoza 2017.

 

 

 

 

 

 

župnik Nikola Legac

 

VLČ. NIKOLA LEGAC

Treći župnik

 

Župom upravlja 3 godine - od 20. kolovoza 2017. do

23. kolovoza 2020.

 

ČLANAK: Zahvala župniku Nikoli za 3 godine zajedništva

 

ČLANAK: Zahvalna poruka župnika Nikole

 

 

vlč. Krunoslav Siroglavić

 

VLČ. KRUNOSLAV SIROGLAVIĆ

ispomoć

 

U župi kratko djeluje kao ispomoć na Božić 2017. i

Uskrs 2018.

 

 

 

 

 

 

vlč. Marijan Pavelić

 

VLČ. MARIJAN PAVELIĆ

Šesti pastoralni suradnik

 

Službu pastoralnog suradnika u župi vrši od 30. rujna 2018.

 

 

ČLANAK: Upoznajmo vlč. Marijana Pavelića

 

 

 

 

župnik Patrik Alatić

 

VLČ. PATRIK ALATIĆ

Četvrti župnik

 

Službu upravitelja župe preuzima 23. kolovoza 2020.

 

 

ČLANAK: Uvođenje u službu vlč. Patrika Alatića